2019-10-08

Praktyczna Pani o influencerach. Zobacz „Taki pooost”!

0

Marta Kondej w rapowej odsłonie o świecie lajków, followersów i hasztagów. „Taki pooost” to efekt współpracy DJ-ki i reżysera Tomasza Chrapusty. Efekty? Oszałamiające! Gościnnie w teledysku pojawili się znani i lubiani, w tym m.in. Monika Mazur, Ida Nowakowska, Adam Fidusiewicz i Rafał Nowaczuk.

W świecie, którym rządzą lajki, szery, followersi i hasztagi, gdzie mało jest miejsca na intelektualną debatę, pojawiają się one: najpopularniejsze instagramerki w Polsce! Królowa Insta (Praktyczna Pani) dokładnie wie, co i kiedy nosić, który profil ma lepszy i w jakim świetle zrobić fotę, żeby wyglądać na szczuplejszą i bardziej wysportowaną. Dla Niuni Polish Girl (Monika Mazur) liczą się ciuchy i mordercza rywalizacja na ujęcia idealne. Nierealny świat walki na serduszka ze swojego ciasnego pokoiku ogląda zakompleksiona szara myszka i nałogowa obserwatorka – Sierota Losu (Ida Nowakowska).

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Praktyczna Pani🎧Practical Lady (@djpraktycznapani)Wrz 27, 2019 o 6:03 PDT

Intencją autorki, czyli Praktycznej Pani jest sprowokowanie odbiorców do zastanowienia się nad swoim „instażyciem”. Chce tym samym zachęcić wszystkich do większej samoakceptacji i zbudowania dystansu do życia promowanego w Internecie, ponieważ zazwyczaj jest ono tylko ułudą mającą mało wspólnego z rzeczywistością.

W klipie „Taki Pooost” jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki cofamy się do estetyki rodem z lat 90-tych, które przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Perspektywa „najntisów” pozwala na głębszą refleksję nad tym, co media społecznościowe robią z naszym życiem i naszym samopoczuciem. Bo co by się stało, gdyby nagle Internet całkiem zniknął? Gdyby wylogowano nas z Instagrama? Gdyby cały świat zapomniał nagle swoich haseł?

Komentarze