2019-03-11

Wakacje Artystyczne z nowym teledyskiem

0

Artyści prezentują klip, w którym jazzowa fraza i teatr przenikają się wzajemnie. Mateusz Krautwurst, Mietek Szcześniak i Igor Herbut połączyli siły we wspólnym numerze.

Gdyby nie Mietek Szcześniak, Mateusz Krautwurst mógłby nie odkryć w sobie fascynacji tymi samymi rejonami muzycznymi. Polska fraza i funk, soul czy jazz na ustach wokalisty utożsamiane są do dziś głównie z Andrzejem Zauchą i właśnie z Mietkiem Szcześniakiem. Gdyby nie Mateusz Krautwurst, Igor Herbut być może nie znalazłby w sobie tyle determinacji i wiary w swoją muzyczną drogę, a tym samym nie stał się jednym z najważniejszych polskich artystów młodego pokolenia. Gdyby nie Wakacje Artystyczne, do dłuższego spotkania Igora i Mateusza może nigdy by nie doszło. Ta sztafeta muzycznych pokoleń, a także ten krąg inspiracji sprawiają, że utwór „Zaklinam los” nabiera wielowymiarowości. Artyści prezentują teledysk, w którym jazzowa fraza i teatr przenikają się wzajemnie w ambitnej odsłonie polskiej piosenki. 

Wyjątkowe w każdym calu warsztaty dla młodych adeptów sztuki wokalnej i teatru właśnie świętują swoje 10-lecie. Z tej okazji w sieci salonów Empik ukazał się dwupłytowy album, pełen ambitnych i optymistycznych piosenek dla dzieci i młodzieży - stworzony przy ich twórczym udziale! Na płycie, obok 21 najzdolniejszych uczestników warsztatów, występuje grono zawodowych muzyków, wokalne trio obecne w „Zaklinam los”, a także Basia Kurdej-Szatan.

Niejako wbrew grawitacji (jak brzmi tytuł albumu Wakacji Artystycznych), artyści dzielą się profesjonalnymi podkładami muzycznymi do tego, jak i wszystkich pozostałych utworów z płyty, aby kolejne pokolenie śpiewających po polsku mogło kontynuować tę sztafetę ambitnych inspiracji.

Komentarze