2018-10-25

Joanna Dudkowska i wyjątkowi goście w Poznaniu

0

Gwiazdy polskiej estrady na niezwykłym koncercie znanej basistki. Zaproszeni przez nią artyści wykonają swoje największe przeboje w nowych aranżacjach na gitarę basową i wiolonczelę. Dla Urszuli i Felicjana Andrzejczaka - artystów związanych niegdyś z  Budką Suflera - będzie to pierwszy wspólny występ na scenie od 35 lat. Razem wykonają kultową „Noc komety”. Impreza odbędzie się 27 października w Auli Artis.

Okazją do wspólnego muzykowania jest koncert czołowej polskiej basistki Joanny Dudkowskiej, która wraz z cenioną wiolonczelistą Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA, zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż do magicznego świata swojej muzyki i artystycznych inspiracji. Charyzmatycznym artystkom towarzyszyć będzie zespół muzyków i zaprzyjaźnione gwiazdy polskiej estrady. Oprócz Urszuli i Felicjana Andrzejczaka usłyszymy również Roberta Chojnackiego - saksofonistę i kompozytora znanego ze współpracy z zespołem De Mono i Andrzejem Piasecznym, a także amerykańskiego bluesmana Chuca Fraziera.

Podczas koncertu instrumentalistki zagrają autorską muzykę fusion łączącą elementy rocka, jazzu, R&B i klasyki. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zespół wykona również niezapomniane przeboje z ich repertuaru, takie jak „Dmuchawce latawce”, „Na sen”, „Jolka, Jolka” czy „Prawie do nieba” w zupełnie nowych aranżacjach. W programie znajdą się także zaaranżowane na gitarę basową i wiolonczelę covery utworów Michaela Jacksona, Muse czy Bruno Marsa.

Bilety na koncert „Joanna Dudkowska feat. Kova & Gwiazdy polskiej estrady” są dostępne w Salonach Empik, Media Markt oraz Saturn w całej Polsce oraz serwisach biletowych ticketmaster.pl, biletyna.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl, Ticketos.

Szczegóły wydarzenia na oficjalnej stronie.

Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz'a, Witka Łukaszewskiego, czy Chuca Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Top of the Top Sopot Festival, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival.
Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues". Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz'em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Artystka oraz jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki magazyn dla basistów Bass Quarterly. Opublikowany zaledwie kilka miesięcy temu teledysk artystki „Preludium” ma już ponad 750 000 odsłon.

Komentarze
© Polsat Music 2017