2018-07-02

Tulia: Nasze brzmienie to fuzja wielu gatunków

0

Dziewczyny o kawałku „Jeszcze Cię nie ma”, nowej płycie i tradycji folkloru. W rozmowie z POLSATMUSIC.PL, zespół Tulia ujawnił, jak przebiegała praca nad debiutanckim krążkiem, jak wyglądał dobór repertuaru i czego możemy spodziewać się w przyszłości.

Grupa Tulia zachwyciła Polaków m.in. nietypowym wykonaniem kawałka „Nieznajomy”, który w oryginale należy do Dawida Podsiadło. Polski artysta szybko docenił twórczość dziewczyn, a chwilę później, grupa podpisała kontrakt z dużą wytwórnią płytową. Ich pierwszy album ukazał się 25 maja 2018 roku. - Nie zdążyłyśmy nacieszyć się jeszcze premierą płyty - mówiła jedna z członkiń zespołu. - Czekamy z niecierpliwością, żeby pokazywać pierwszą płytę i promować ten materiał - dodała Tulia.

Na płycie znalazły się w większości covery znanych utworów, jednak na singiel promujący wybrano autorską kompozycję. - Spodziewałyśmy się, że „Jeszcze Cię nie ma” osiągnie sukces, ponieważ jest to dobra piosenka. W porównaniu do reszty płyty, jest lżejsza w wydźwięku - ujawniły dziewczyny w rozmowie z POLSATMUSIC.PL.

Zespół Tulia zwyciężył w prestiżowym konkursie w Opolu. Dziewczyny, które szturmem przebiły się do mainstreamu, bez wahania tłumaczą, jak charakteryzować ich twórczość: - Zgadzamy się z tym, jeśli ktoś mówi, że nie jesteśmy zespołem folklorystycznym. To jest muzyka współczesna, nasze głosy i stroje są odniesieniem do tradycji, natomiast nasz repertuar jest odniesieniem do tradycji muzyki rozrywkowej.

Oglądaj w iPLA.TV: Tulia o debiutanckiej płycie i koncertach

W skład zespołu Tulia wchodzą: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Grupa pochodzi ze Szczecina.

Komentarze
© Polsat Music 2017