2018-05-16

Darek Janik o największych inspiracjach muzycznych

0

Prowadzący program Music Tour wybrał trzy ulubione sety DJ-skie. Darek Janik jeździ po klubach muzycznych w całym kraju, pokazując jak bawią się Polacy. To jednak nie wszystko. Ostatnio wraz z ekipą Polsat Music wybrał się także do Londynu. Efekty tej muzycznej wycieczki już niedługo na kanale Polsat Music. Tymczasem, Janik opowiedział o swoich inspiracjach, ukochanych artystach i obecnych trendach w clubbingu.

Zdjęcie: Maciej Bruniecki

- Muzyką zacząłem się interesować jeszcze jako dziecko. Pamiętam te czasy dyskotek na salach gimnastycznych - zaczął opowiadać Darek. Czy przypuszczał, że zainteresowania z młodości doprowadzą go na mały ekran? - Wtedy nie myślałem jeszcze o tym, że będę prezenterem producentem muzycznym lub DJ-em. Z roku na roku poznawałem tajniki muzyki i wchodziłem w ten świat. Jestem w nim od 25 lat - dodaje.

Zdobyte przez lata doświadczenie to nie tylko granie na imprezach, ale także uczestniczenie w różnego rodzaju muzycznych wydarzeniach. - Dobrze wspominam i do dziś uwielbiam Tiësto. W okolicach 2005 roku pojechałem do Wrocławia właśnie na jego występ. To co wtedy zobaczyłem, tysiące ludzi i ta muzyka, to wszystko zrobiło na mnie ogromne wrażenie - powiedział Janik.

To oczywiście nie jedyna inspiracja prowadzącego program Music Tour. - Kolejnym artystą, którego lubię i słucham jest Armin van Buuren - ujawnił. Darek zdradził, że ma wobec DJ-a poważny plany: - Mam nadzieję, że będzie okazja jeszcze pojechać i zrobić dobry materiał.

Co z pozostałymi imprezami? - W tym roku czekam nas Sunrise w Kołobrzegu - powiedział prezenter. - Generalnie takie imprezy jak Tomorrowland, Ultra Music i inne, skupiają ludzi, którzy lubią i kochają takie klimaty. Oczywiście line-upy przyciągają klubowiczów, ale kto chociaż raz był na jednym z tych festiwali, wie o czym mówię.

Program Music Tour cieszy się ogromną popularnością. - Jedno jest pewne, po kręceniu show, widzę jak wraca moda na retro, czyli na to co było popularne kiedyś - zdradził Darek. Jakie ma plany związane z programem na najbliższe kilkanaście tygodni? - Będziemy nagrywać w tym roku na wielu imprezach, nie tylko w klubach. To też znak, że szefowie i menadżerowie chcą pokazać Polsce, jak się bawią klubowicze w różnych województwach i na różnych eventach - kończy prowadzący.

Music Tour w każdą sobotę o godz. 18:00 na Polsat Music.

Komentarze
© Polsat Music 2017